Chuck Palahniuk: Halálraítélt
1990,00 Ft
Egyszer elolvastam és felraktam a polcra. Kifogástalan állapotban van.
1 készleten
Leírás
Nem túl gyakori, hogy egy mű főszereplője egy halott. Márpedig Madison Spencer meghal a Kárhozott, Palahniuk előző regényének lapjain, majd pokolra jut, ahol viszont remek társaságba kerül. Főhősünk később visszatér e világra, és mivel egy kisebb műszaki hiba miatt nem tud időre visszatérni a pokolba, a purgatóriumba kerül. Madison Spencer, ez az agyonkényeztetett, elhízott, szüleinek csak kínos terhet jelentő teremtés ezután akaratlanul vallásalapítóvá válik; egy olyan hit apostolává, amelynek hívői egymás sértegetésében találják meg a boldogságot. És Madison szép lassan arra is ráébred, hogy neki kell a Jó és a Gonosz végső küzdelmében bíráskodnia…
Palahniuk ismét korunk amerikai valóságának keserű szatíráját tárja elénk. A Halálraítélt a Kárhozottal megkezdett trilógia önmagában is élvezetes második része, és a regény utolsó mondata is a folytatás szándékáról árulkodik: „Vége?” A Sátán az. Persze hogy a Sátán. Kedves Tweetelő, a sötétség ura azt állítja magáról, hogy ő írta életem történetét – ha úgy tetszik: ő írt engem életre -, és szerinte nem vagyok valóságosabb, mint Jane Eyre vagy Huckleberry Finn. Időről időre felhív telefonon, hogy részleteket olvasson fel az úgynevezett regényéből, amely bizonyítja, hogy minden egyes gondolatomat és cselekedetemet ő diktálja. Életemnek abban a változatában, amelyet ő írt, minden mondat egy jól hallható felkiáltójellel végződik. Legalább eggyel. Bárcsak engem is ugyanolyan lelkesedéssel töltene el a saját életem, mint a Sátánt.
Chuck Palahniuk 1962-es születésű amerikai író, újságíró, factoid-gyáros és az anarcho-dadaista Cacophony Society portlandi csoportjának tagja. Az 1996-ban megjelent Harcosok klubja óta 12 regénye jelent meg, ebből hivatalosan csupán egy jelenti korábbi műve remixét (Láthatatlan szörnyek, 2012), bírálói szerint azonban valamennyi. Novelláit, esszéit és sztárinterjúit többnyire rangos férfimagazinok közlik, mint a GQ, a Playboy vagy a Gear, a róla szóló akadémiai tanulmányok pedig immár vaskos köteteket töltenének meg. Ezidáig két regényét (Harcosok klubja, Fulladás) és egy novelláját (Románc) filmesítették meg, a Láthatatlan szörnyekből a magyar Kiss Gábor készített képregény-adaptációt, a Harcosok klubja folytatása ugyancsak graphic novel formájában jelent meg.